fotka

Mistrovství Evropy pokračovalo v Itálii

  • vydáno: 4.5.2015
  • autor: Martina Poláčková - Quadrace.cz

Máme za sebou druhý ze šesti závodů Mistrovství Evropy čtyřkolek, který se jel na Italské trati Gazzane di Preseglie. Celé závody již od začátku komplikovalo počasí, které přeházelo celý časový harmonogram. V sobotu se tradičně jel trénink s kvalifikací a v odpoledních hodinách se musel odjet i první závod, jelikož předpověď počasí hrozila přívalovými dešti.

Sobota

Po rychlém treninku a kvalifikaci nastoupili jezdci hned do první rozjížďky pro případ, že by v neděli nemohla být odjeta rozjížďka žádná. Holeshot vyhrál Ital Nicola Ciceri. Velmi dobrý start měl i náš český jezdec, který byl v první zatáčce třetí hned za italskou dvojicí. Po dobrém stratu se,ale propadl na celkové sedmé místo, které si již udržel až do konce závodu, před Slovenským závodníkem Denisem Vankou, který závod dokončil na 10 místě. Edgars Mengelis kterému se start nezdařil se během prvních dvou kol propracoval na druhé místo za Andrea Jr. Cesariho za kterým se držel dalších 14 kol než ho předjel na první místo. Jeden z horších startů měl loňský Mistr evropy Holanďan Mike Van Grinsven, který se vydal na stíhací jízdu za dvojicí Mengelis, Cesari a dojel tedy třetí.

Neděle

Počasí se v neděli umoudřilo a tak závod mohl bez problému pokračovat. Jezdce tedy čekala po hektické sobotě pouze jedna rozjížďka.Na startu druhého závodu již nezaspal Lotyšský závodník Edgar Mengelis a jel si tak s přehledem pro jasné vítězství. Nezaváhal ani Holanďan Mike Van Grinsven a ujal se druhého místa před Anreou Jr. Cesarim, kterého celý závod udržel za sebou. Start se povedl také Denisu Vankovi, který odstartoval na pátém místě a závod dokončil na celkovém čtvrtém. Smůla se tentokrát přilepila na našeho jezdce Zdeňka Poláčka, který ze startovního roštu odjížděl z předposledního místa. Ke špatnému startu se přidala ještě porucha na motoru, ale i tak dokázal předvést bojovného ducha a prokousat se na 8 místo v závodě.

Celkové vystedky tohoto šampionátu vypadají prozatím takto:

místo Rdgars Mengelis #95
místo Andea Jr. Cesari #72
místo Mike Van Grinsven #11
místo Zdeněk Poláček #63

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz