fotka

MMČR Kramolín

  • vydáno: 14.6.2015
  • autor: Martina Poláčková - Quadrace.cz, Foto: Matěj Oliva

V neděli 14. června se jel čtvrtý závod MMČR čtyřkolek. České mistrovství je známe i mezi našimi sousedy a tak se ho pravidelně účastní polský závodník Witold Natkaniec , slovenský jezdec Denis Vanko a rakouský David Freidinger. Nově u nás také závodil ve veteránské třídě belgický jezdec Kevin De Bruyn.

1.závod

Vedení se po startu v první jízdě ujal rakouský jezdec David Freidinger stíhaný Danielem Picmausem a začali se svým soupeřům rychle vzdalovat. Daniel Picmaus celý závod útočil na vedoucího Davida Freidingera a povedlo se mu vedoucího Davida udolat až necelá čtyři kola před koncem závodu. Třetí byl po startu slovenský závodník Denis Vanko, na této pozici se udržel více jak polovinu závodu než ho předjel polský jezdec Witold Natkaniec a Jiří Kašpar. Smůlu v tomto závodě měl Zdeněk Poláček a Tomáš Rigo, kteří s v jedné z prvních zatáček srazili a než se jim povedlo rozmotat své stroje ostatní závodníci jim ujeli o více než půlku tratě. Zdeňkovi se povedlo propracovat z posledního místa na třinácté, ale bohužel mu v osmém kole praskl čep kola a musel ze závodu odstoupit. Tomáš Rigo se nedostal na přední pozice tak rychle jako Zdeněk, ale i tak prokázal velkou bojovnost a závod dokončil na 12. místě.

1. 74 Picmaus Daniel

2. 196 Freidinger David

3. 96 Kašpar Jiří

Veteráni

Ve třídě veteránu se nejlépe povedl start Honzovi Rejholcovi, ale vedení si dlouho neudržel, za necelé kolo ho předjel Luboš Koníček a Jaroslav Faktor. Jaroslav Faktor však nenechal Luboše Koníčka dlouho na vedoucí pozici a prodral se na vedoucí místo, které si již udržel do konce závodu. O páte místo sváděli boje Pavel Palme a Jiří Vlček. Jirkovi Vlčkovi se povedlo propracovat na páté místo až několik kol před koncem závodu.

1. 11 Faktor Jaroslav

2. 32 Koníček

3. 23 Rejholec Jan

2. závod

V druhé jízdě již Zdeněk Poláček nezaváhal a odstartoval jako první. Začal si najíždět suverénní náskok před druhým Davidem Freidingerem a třetím Danielem Picmausem a udržel se ve vedení do konce závodu. Daniel byl bohužel nucen zpomalit po polovině závodu z důvodu defektu a závod dokončil na devátém místě. Jako třetí závod dokončil polský závodník Witold Natkaniec před čtvrtým Jiřím Kašparem a pátým Davidem Sůsou. Bohužel do závodu nenastoupil Jakub Kostelecký, kterému se v zaváděcím kole dostal kamen mezi rozetu a karter.

1. 63 Poláček Zdeněk

2. 196 Freidinger

3. 99 Natkaniec Witold

Veteráni

Neuvěřitelný start do druhého závodu předvedl Jaroslav Nováček velký závodník nejen tělem, ale hlavně srdcem. Jardu Nováčka hned po několika zatáčkách předjel Luboš Koníček pronásledovaný Ondřejem Fišarem a Pavlem Palme. To si však nenechal líbit ,,Letající dědek“ Jaroslav Faktor a vydal se tak na stíhací jízdu z osmnáctého místa. Cílem jako první projel Jaroslav Faktor před druhým Lubošem Koníčkem a třetím Ondřejem Fišarem.

1. 11 Faktor

2. 32 Koníček

3. 38 Fišar Ondřej

Příští závody MMČR nás čekají již tuto neděli ve Stříbře.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz