fotka

Zdeněk Poláček stříbrný na ME v Estonsku

  • vydáno: 3.8.2015
  • autor: Martina Poláčková (Quadrace.cz)

Pátý a předposlední závod Mistrovství Evropy (ME) se jel dnes v Estonském Kiviöli za účsti našich dvou jezdců Zdeňka Poláčka, který se letos účastní celého šampionátu a Jakuba Kosteleckého, který se již v minulosti účastnil některých závodů ME.

1.jízda

Do první jízdy se povedlo nejlépe odstartovat našemu Zdeňkovi Poláčkovi. Během prvních kol Zdeňka však předjel Mike van Grinsven a za nedlouho i Edgars Mengelis. Mikovi v první polovině závodu praskla osa a tak byl nucen ze závodu odstoupit. Zdeněk tak závod dokončil na 2. místě. Špatně si vůbec nevedl ani náš druhý jezdec Jakub Kostelecký, který si v první jízdě vybojoval 20. místo.

1. Edgars Mengelis #95

2. Zdeněk Poláček #63

3. Priit Järvalo #28

20. Jakub Kostelecký #86

2. jízda

Poláček opět na startu nezaváhal a svým soupeřům nedal šanci a získal druhý holeshot dnešního dne. Zdeňka opět během několika kol předjel Mike van Grinsven a Edgars Mengelis. Velkým překvapením v teto jízdě byl výkon ruského jezdce Daniila Vlasova, který se během první poloviny probojoval na druhé místo a udržel se tam do posledních dvou kol, kdy ho Edgars znovu předjel zpět. Smůlu v tomto závodě měl však naš Kuba, kterému praskl řetěz v posledním kole. Poradi druhe jizdy tedy:

1. Mike Van Grinsven #11

2. Edgars Mengelis #95

3. Daniil Vlasov #44

4. Zdeněk Poláček

15. Jakub Kostelecký #86

Celkové výsledky

1. Edgars Mengelis

2. Zdeněk Poláček

3. Priit Järvalo

20. Jakub Kostelecký

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz