fotka

Mistrovství Evropy je za námi, Zdeněk Poláček celkově 5.

  • vydáno: 12.8.2015
  • autor: Martina Poláčková (Quadrace.cz)

Poslední závod Mistrovství Evropy se jel dnes na písečné trati v Lotyšském Kegums. Závodu se účastnili nejlepší jezdci Evropy a s nimi i dva naši jezdci Zdeněk Poláček a Jakub Kostelecký.

Tréninky

Včerejší tréninky a kvalifikační trénink ztěžovala 38stupňová vedra a tak nebylo úplně nejlehčí aby naši kluci zajeli rychlé časy. I přes tato úmorná vedra oba naši zatli zuby a vyjeli si Zdeněk 7. místo a Jakub 20. místo. Kvalifikační trénink podle předpokladu vyhrál domácí jezdec Edgars Mengelis o 0,310s nad Mikem van Grinsvenem a Daniilem Vlasovem.

1. Edgars Mengelis

2. Mike van Grinsven

3. Jani Tahuanpaa

7. Zdeněk Poláček

21. Jakub Kostelecký

1. závod

Do první jízdy se nejlépe povedl start Edgarovi Mengelisovi, kterého okamžitě začal pronásledovat Mike van Grinsven a Daniil Vlasov. Kvůli technické závadě na stoji WSP byl Mike nucen zpomalit na 3. místo. Edgars závod dokončil na prvním místě před Jani Tanhuanpaa. Zdeněk po horším startu dokončil na 6. místě a Jakub Kostelecký na místě 14.

1. Edgars Mengelis

2. Jani Tahuanpaa

3. Mike van Grinsven

6. Zdeněk Poláček

14. Jakub Kostelecký

2. závod

Nejlepší start opět předvedl lotyšský závodník Edgars Mengelis v patách s Mikem van Grinsvenem. Mike celý závod útočil na Edgarse, ale ten si první místo uhlídal a v závěru ještě zdravil své fanoušky. Horší start měl náš Zdeněk, který se po startu zapletl s dalšími čtyřmi jezdci a ze startovní rovinky odjížděl jako předposlední i tak závod dokončil na úžasném 10. místě. Skvěle se také s touto těžkou tratí popral Kuba a závod dokončil na 13.místě.

Celkově

1. Edgars Mengelis

2. Mike van Grinsven

3. Jani Tahunpaa

7. Zdeněk Poláček

13. Jakub Kostelecký

Celkové výsledky šampionátu:

1. Edgars Mengelis (LAT) 267

2. Mike van Grivsen (NED) 192

3. Jani Tanhuanpaa (FIN) 174

4. Priit Jarvloo (EST) 161

5. Zdeněk Poláček (CZE) 144

Změny pro příští sezónu: kvalifikace se pojede formou závodu a druhý volný trénink se tam mění na předkvalifikační trénink.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz