fotka

Zdeněk Poláček - Všech úspěchů si vážím stejně

  • vydáno: 16.9.2015
  • autor: Matěj Oliva

Co do zahraničních závodů má Česká Republika za sebou rozhodně nejúspěšnější sezónu své historie a největší zásluhy na tom má bezesporu úřadující mistr republiky Zdeněk Poláček, který se rozhodl sbírat nejdříve zkušenosti a následně i úspěchy v zahraničí.

Zdeňku gratulujeme k dosavadnímu průběhu sezony. Vyhrál jsi závody v Čechách, vyhrál jsi závod Mistrovství Německa a byl jsi druhý na Evropě, jakého úspěchu si vážíš nejvíc?

Děkuji!
Všech úspěchů si vážím vždy stejně. O každý z nich jsem bojoval úplně stejně a tak nemám důvod mezi nimi dělat rozdíly. Samozřejmě největší radost mám z druhého místa v Estonsku kde jsem také získal spoustu bodů k získání celkového 5. místa na Mistrovství Evropy.

Na začátku sezony tě provázelo hodně smůly a technických problémů, jak se ti po takových problémech hledala motivace?

Velice těžko, neměl jsem chuť ani náladu na trénování, naštěstí jsem se vždy přemluvil a vyrazil jezdit. V těchto chvílích mi hodně pomohl můj táta a Jan Rejholec (#23).

Kdy přišel zlom, bylo to po německém vítězství?

Ano, tento závod mne vrátil zpět k pozitivnímu myšlení a chuť k ježdění celkově.

Letos ses vlastně ani nepustil do obhajoby českého titulu, co tě k tomu vedlo?

Naším cílem bylo letos odjet celé Mistrovství Evropy a Mistrovství Německa a jelikož se několik závodů křížilo s Mistrovstvím ČR, nebylo možné jet všechny tři seriály.

Vím, že se to dělá celkem těžko, ale přesto, můžeš porovnat seriál MMČR, DM a ME?

Tyto tři seriály se nějak extrémě neliší, každý má samozřejmě něco svého, avšak jediné co mě velice mrzí u nás je, že jsem nejen já jako čtyřkolkář brán jako podřadný jezdec a není náš sport brán tak vážně jako např. MX1 apod. Nemluvím teď o divácích, ale především o pořadatelých, samozřejmě nemyslím všechny.

Letos jsi odjel celý evropský mistrák, jaká trať ti sedla nejlíp?

Každá trať měla něco svého, nejvíce mi sedla trať v Lotyšském Stelpe, trať byla lehce písčitá (srovnání - Kaplice), hodně technická s velkými skoky, které mi jdou a baví mě. Bohužel v tomto závodě mě zastavila technická závada a nemohl jsem nastoupit do druhé jízdy.

Jaké jsou v Evropě a Německu vztahy, pomáhají si jezdci, nebo už jde o skutečnou \"profiligu\"?

Občas mám pocit, že na závodech v zahraničí jsem o hodně lepší parta než u nás. Když si vzpomenu na pomoc od dánských jezdců, kteří najezdily více než 100km jen kvůli tomu aby mi pomohli dát můj stroj dohromady na závodní den, to je u nás skoro nemožné…

Na začátku října čeká českou repre mistrovství evropy národů v Německu, předpokládám, že tě v teamu ČR najdeme?

Ano byl jsem osloven stejně jako Daniel Picmaus, Jiří Kašpar, David Sůsa a Jakub Kostelecký. Z těchto jezdců semnou v týmu budou startovat David a Jakub, kteří s námi startují jak na Německých tak i Evropských závodech a mají tak zkušenosti s jezdci v zahraničí.

Je už jasné složení celého teamu? Jaké si letos dáváte šance?

Jak jsem již zmiňoval pojedeme ve složení:
A - Jakub KOSTELECKÝ (#34)
B - David SŮSA (#35)
C - Zdeněk POLÁČEK (#36)
Myslím si že všichni chceme zajet co nejlepší výsledek a jelikož je přihlášeno celkem 19 týmů a do závodu nastupuje pouze 15 náš hlavní cíl bude kvalifikování se do závodu a poprat se o nejlepší výsledek.

Sice ještě není po sezoně, ale už plánuješ příští rok, uvidí tě diváci i v ČR?

Pro příští rok máme zatím jisté pouze Mistrovství Evropy.

Co technika, letošek jsi odjel na KTM, ale ta už se nevyrábí?

Ano bohužel je tomu tak a letos to byl nejspíše poslední rok kdy jsem na tomto stroji jel, pro příští sezónu máme stroj již vybraný, co to ale bude si zatím nechám pro sebe.

Co si myslíš o českých závodech, myslíš, že jezdci mají u nás dostatečnou podporu?

Bohužel s přístupem nynějších pořadatelů (né všech) se tento sport nevyvýjí naopak upadá. Dokud nebudou čtyřkolky brány na stejné úrovni jako závody motorek, není u nás možnost čekat vyšší počet jezdců než doposud. Stejně je to u nás s třídou Juniorů. Někdo by měl konečně zakázat stavby, a nebál bych se zavedení jedné značky strojů. Mohlo by to přitáhnout nejen řadu výrobců a prodejců juniorských čtyřkolek ale také diváků. Konečně by se začalo jednat o závody čtyřkolek a né peněženek.

Co bys poradil začínajícím závodníkům, aby jednou mohli stát na startu těch největších závodů?

Hlavní je nebát se vyzkoušet Mistrovství Republiky, zde může člověk nasbírat nejvíce zkušeností,ale také pozvedne úroveň MMČR.

Nějaká poděkování na závěr?

Děkuji především mé rodině, přátelům, sponzorům ale také všem fanouškům!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz