fotka

Quadcross Národů Schwedt - Sobota

  • vydáno: 10.10.2015
  • autor: Matěj Oliva

Začíná to trochu vypadat, že českému teamu není souzený dobrý kvalifikační výsledek na mistrovství Evropy národů. Dnešní den přinesl dva technické problémy a nelichoivou startovní pozici do nedělního hlavního závodu. Naopak favorité nezaváhali a okupují přední příčky po kvalifikacích.

Trať ve Schwedtu je písčitá a hodně náročná na fyzičku i dobrou volbu stopy. To naším jezdcům, kteří nemají na písku kde trénovat samozřejmě moc nesvědčí, ale dopolední tréninky ukázaly, že by to v kvalifikačních závodech vůbec nemuselo být špatné. Do toho prvního nastoupil za náš team Jakub Kostelecký, který se po dobrém startu držel ve středu startovního pole a nakonec svou Yamahu dovezl na jedenácté příčce. Naopak smůlu si vybral Van Grivsen, který hed po startu kolidoval s Britem Cooperem a musel tak odjíždět do závodu až ze zadních pozic. Rozjížďku vyhrál Dean Colhoun z Irska, před Cesarim z Itálie a Van Grivsenem, který na trati ukázal neuvěřitelný výkon.

Do druhé jízdy za náš team nastoupil David Sůsa a i on rozjel svou jízdu velmi dobře, když se hned od začátku držel okolo desátého místa a po předjetí britského jezdce se prokousal na osmou pozici. Pak bohužel nevydržel jeho řetěz a David musel ze závodu odstoupit. Jeho jízdu vyhrál naprosto suverénně novopečený mistr Evropy z Lotyšska Edgars Mengelis. Druhý dojel Stefan Schreiber z Německa a třetí Joe Maessen z Holandska.

Ve třetí jízdě jel v českém dresu Zdeněk Poláček. Ten zůstal bohužel na startu zaseknutý v žebříku a do závodu odjel až z posledního místa. Rychle se ale prokousával dopředu a brzy byl na desátém místě. Tři kola před koncem ale nevydržela jeho osa a pro Zdeňka závod skončil. Jeho jízdu vyhrál Ir Justin Reid před Manfredem Zieneckerem z Německa a Domantasem Vaznysem z Litvy.

Celkově jsou tedy první Irové, druhý je tým Německa, třetí Lotyšsko, čtvrté Holandsko. Náš team skončil na třináctém místě.

Zítra už nejen náš team čekají ostré závodní jízdy, tak držte palce a sledujet náš web!

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz