fotka

Mistry Evropy jsou znovu Holanďané!

  • vydáno: 12.10.2015
  • autor: Matěj Oliva

Druhý den závodního víkendu mistrovství Evropy národů se celé depo probudilo do mrazivého rána. Ranní warm upy tak mnoho jezdců absolvovalo v zimních bundách a až před polednem se teploty začaly šplhat alespoň k teplotám okolo deseti stupňů. Závodit se ale musí ve všem a tak v pravé poledne odstartovala první jízda o titul mistrů Evropy 2015.

Ještě před ní však následoval slavnostní nástup, na kterém samozřejmě nemohla chybět ani naše početná reprezentace. Chyběla sice trochu pověstná německá preciznost organizace (přeci jen východní Německo je východní Německo), ale nakonec se všichni dostali na plac a užili si své čestné kolečko slávy. Samozřejmě s živou kapelou.

Dějství první

Teď už ale na trať. Do první jízdy nastoupila za naší reprezentaci dvojice David Sůsa - Jakub Kostelecký. Zatímco Jakubovi se start do závodu povedl a od začátku se pohyboval v první desítce, David se hned po startu zasekl s irským závodníkem a odjížděl do závodu až ze zadních pozic. Díky dravé jízdě se mu ale podařilo propracovat dopředu a nakonec z toho byla na start z druhé řady velmi slušná šestnáctá příčka. V závodě mělo také hodně jezdců technické potíže, přeci jen písek dává čtyřkolkám dost zabrat. Ty se bohužel nevyhnuly ani Jakubovi, který musel po pěti kolech trať definitivně opustit s upadlým nášlapem. Jízdu vyhrál naprosto suverénně Edgars Mengelis z Lotyšska před Van Grivsenem z Holandska.

Druhá jízda

Do druhé jízdy nastoupil za náš tým aktuálně nejúspěšnější zahraniční jezdec Zdeněk Poláček a David Sůsa. Oběma se podařilo do závodu bez problémů odstartovat a Zdeněk se hned prosadil na přední příčky. Držel se na šestém místě a vteřinu po vteřině ukrajoval náskok pátého Itala. Pak bohužel z časomíry na nějakou chvíli zmizel a přijel až ve třetí desítce s ohnutými řídítky. Po krátkém servisu se ale do závodu vrátil a dokázal se znovu prosadit do dvacítky. Pak ale přišel druhý pád způsobený poškozenými brzdami a Zdeněk v závodě definitivně skončil. Nakonec byl hodnocený na 23. místě. Naopak velmi stabilně jel znovu David Sůsa a podařilo se mu dokončit na sedmnácté příčce.

Do třetice

Jak jste si jistě spočítali, tak do třetí jízdy nastoupil se Zdeňkem Poláčkem Jakub Kostelecký a jejich úkolem bylo především dokončit jízdu, protože další výpadky už si český team opravdu nemohl dovolit. Oba se tohoto úkolu zhostili velmi dobře a Zdeněk se držel stabilně v první desítce. Ke konci závodu se sice už projevila únava a propadl se na začátek druhé desítky, ale i tak předvedl výborný výkon. Smůla naopak neopustila Jakuba, kterému znovu povolil nášlap jeho Yamahy, tentokrát ale jízdu ve volnějším tempu dokončil a projel šachovnicovým praporem.V součtu to znamená pro český team 11. pozici.

Jízdu vyhrál Nizozemec Van Grivsen před Němcem Schreiberem. Boj o titul mezi Německem a Holandskem se tak odehrával až u druhých jezdců a tam zabodoval zkušený Ten Vregelaar. Z titulu se tak radovali zaslouženě Holanďané a ukázali, že na písku jsou stále králi. Němci nakonec skončili až třetí, protože Lotyšsko při stejném počtu bodů mělo lepší kvalifikační výsledky a team Lotyšska si tak odvezl z Německa historický úspěch. Smůla naopak nepřestala provázet ambiciózní team Irska, který po vyhrané kvalifikaci myslel na příčky nejvyšší. Sada postartovních kolizí a technických problémů ale odsoudila Iry k dalšímu roku čekání na slušný výsledek.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz