fotka

Offroadmaraton - Milovice

  • vydáno: 13.11.2010
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor

Je za námi poslední podnik Offroadmaratonu, který se jel na klasické trati milovického tankodromu. Po vydatných deštích slibovala trať těžký terén a vyrovnaná bodová konta zase závod plný soubojů.

Počasí nad Milovicemi připomínalo pokročilý podzim a nad tratí se proháněl silný vítr, který nebyl nikomu moc příjemný. Díky úpravám trati, která byla pro čtyřkolky ještě zjednodušená vynecháním oblíbeného přejezdu velkého kopce se start posunul až k jedenácté hodině, místo plánovaných 10:30. Startovalo se tradičně z koridoru mezi ostnatými dráty ve vlnách podle tříd. Jezdce byl problém identifikovat již po příjezdu ze zaváděcího kola, takže kdo nemá rád bahno, měl dnes zůstat doma.

Po startu se projíždělo úsekem s velkou kaluží a slušným množstvím bahna. Největší problém to byl pro třídu Mistr SP, které vyrážela na trať jako první. Zdeněk Mucha ujel všem hned od startu (vlastně až do cíle), ale za ním se děly věci. Došlo na několik incidentů, ke kterým se vrátíme ještě v samostatném článku. Ostatní třídy odstartovaly bez větších problémů.

Trať byla poměrně nenáročná a hodně rychlá. Zabrat dostávaly pneumatiky, které jsou v Milovicích tradičně zkoušeny hřebíky, dráty a dalšími nástrahami. Ale i to k ježdění patří. Závodní pole se velice rychle roztáhlo a zanedlouho už první jezdec předjížděl soupeře o kolo.

Dál už byl závod pro nezaujatého diváka méně zajímavý, trať se jezdci rychle naučily a byla nouze o dramatické okamžiky. Závod ale rozhodně nebyl nudný, hodně se předjíždělo, což stále mnoha jezdcům dělá velké potíže, zejména jedná-li se o jezdce jiných tříd, nebo jezdce o kolo zpět.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Nezapomeňte si prohlédnout kompletní fotogalerii 174 fotek

Pokud se na fotkách nenajdete, tak se omlouváme, pokusili jsme se zachytit všechny jezdce, bohužel bahno nám práci dost komplikovalo.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz