fotka

Sněžný skokan - Mořina

  • vydáno: 15.1.2011
  • autor: Jan Jasanský - Quadrace.cz

Sněžný skokan na Holém vrchu u Mořiny, který se jel 15.1.2011, se díky rozmarům počasí změnil ve skokana hnědého až bahenního, což asi odradilo i dost kluků, původně do závodu přihlášených. Přijeli sice i kluci z republiky - Imba Kuchta Svět, Jenda Jasanský, bratři Tomáš a Martin Foxové, mladý Stejskal Marek a Michal Fišerové, soudruzi z létajícího tria Jirka Stoch a Radek Narovec, Jirka Kašpar - ti všichni ale bez mašin, jen na kukačku. V užitkáčích se tak sešli pouze tři, ve sportkách pak se sjelo jezdců 11. Po sněhu ani památky, depo bylo sice bahnité, ale trať nakonec vypadala docela dobře, alespoň co se bahna týče. Namotána na nevelkém place nebyla nijak dlouhá a navíc co se šířky týče, místa k předjíždění bylo nemnoho. Pořadatelé se snažili co mohli a tak závody probíhaly v pohodě a docela to odsejpalo.

V užitkáčích si v obou rozjížďkách držel prvenství Pavel Nepraš na Yamaze 700 před Martinem Lisým na stroji Can Am. Třetím vzadu byl Tonda Krejza, který v první rozjížďce předvedl v jedné z početných zatáček překlopení čtyřkolky na sebe. Nezlomen ale pokračoval v jízdě a zřejmě aby diváci, kterým jeho extempore uniklo, nebyli o nic ochuzení, stejnou exhibici předvedl hned v dalším kole, opět naštěstí bez následků. Tonda měl dnes asi opravdu smůlu, v druhé jízdě se propadl z místa druhého opět na poslední, respektive na třetí-to zní líp, to když mu přestal fungovat zadní náhon a mašina se k dopřednému pohybu nijak moc neměla. Průběh závodů užitkáčů se tedy jevil, až na Tondovo zpestření, poměrně fádní a o to víc se poměrně početná divácká obec těšila na kategorii sportek.

Ty vyrazily hned po užitkáčích a zde se již bylo na co dívat. V první rundě vystřelil jako první Pavel Mrázek, který, soudě dle barevnosti jeho kolky, zřejmě jezdí za Cirkusy a varieté Praha, sledován Michalem Vančurou a Lukášem Vodárkem. Lukáš se po chvíli dostal na čelo, zatím se ale z poloviny startovního pole začal prodírat vpřed Filip Kukla, který postupně požíral před ním jedoucí kolegy, až se nakonec propracoval na vedoucí pozici. Na záda mu funěl Michal Vančura, když Pavel trochu víc vykvetl a propadl se za Lukáše Vodárka na místo čtvrté. V tomto pořadí kluci dojeli, Filip si první flek dobře pohlídal a poměrně čistou jízdou nedal nikomu šanci. Trochu se trápil Oleg Polovko na novém Can Amu, na který si pomalu zvykal, mašina pracovala bezchybně, Olega však trochu opustily síly a tak si dojel pro místo páté. Smolíka v této jízdě měl Ondřej Vobecký, kterému mašina začala podivně škytat a tak si dojel pouze pro místo osmé.

Start druhé jízdy patřil Olegovi, za kterým se hnal Filip, Michal a Lukáš. Oleg, na začátku plný sil si na lavici po několik kol, pro pobavení ctěného diváctva vystřihl pár roznožek, poté však zřejmě usoudil, že již není nejmladší a přestal tahat. Přes něj se tedy přehnal Filip Kukla, kterého začal stíhat Ondřej Vobecký aby ho po několika kolech pojel a pomalu se Filipovi, kterého také zřejmě začala opouštět fyzička, začal vzdalovat. Spadlý řetěz však Ondřejovi překazil jeho plány a tak se na prvním fleku opět usadil Filip a že se mu tam asi líbilo, vydržel až do konce a skončil tak i celkově. Nejsem si jist, ale domnívám se, že Michal si dojel opět pro místo druhé před Lukášem Vodárkem.

A to je asi tak vše. Závody pěkné, počasí přálo a navíc jsem se dozvěděl něco málo informací o připravovaném seriálu REPUBLIKA CUP 2011. Chcete-li vědět více, sledujete pravidelně tyto stránky J .

Výsledky :

Užitkové 4k :

1. Pavel Nepraš 2. Martin Lisý 3. Tonda Krejza

Sportky :

1. Filip Kukla 2. Michal Vančura 3. Lukáš Vodárek

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz