fotka

Dakar 2016 - Patronelli a zbytek světa

  • vydáno: 15.1.2016
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Red Bull, ASO

Letošní Dakar se po odstoupení Sonika a dalších favoritů stal jednoznačnou kořistí argentinských bratrů Patronelliových, kteří si jednou jak se říká svůj vlastní závod a nikomu dalšímu nedají ani přičichnout k celkovému vedení.

V tuto chvíli, tedy po dojezdu jedenácté etapy je situace na špičce neuvěřitelně vyrovnaná, tedy pokud se bavím o rozdílu mezi oběma rychlími bratry. Vždyť odstup Alejandra od Marca je pouhých 8 sekund!!! Zato třetí Bargwanth už ztrácí hodinu 45 minut a oba bratři by museli mít těžkou nehodu, nebo technický problém, aby mohl Dakar vyhrát.

Velmi dobře si letos vede i žena v růžovém - Camelia Liparotti, která je průběžně na jedenáctém místě a na Patronelliho ztrácí deset hodin! Nejrychlejším strojem 4x4 je dvanáctý Can-am Renegade Lucase Imnocenteho.

Ze hry už je bohužel bugyna Arctic Cat Dušana Randýska, která dnes ráno zkrátka nenastartovala a s diagnózou poruchy motoru musel tento jezdec na Dakaru skončit.

Dušan Randýsek ke svému odstoupení: "Všechny vás zdravíme. Bohužel musíme oznámit, že už nejsme ve hře.. Středeční 10.etapu jsme dojeli, byli klasifikováni,ale nepodařilo se nám dorazit na start dalšího dne pro poruchu motoru. Tím pádem jsme museli odstoupit. I tak považuji účinkování na Dakaru za úspěch a děkuji všem partnerům a každému, kdo nám fandil a podporoval. Také bych chtěl tímto poděkovat Rosťovi Plnému, že se nebál do toho se mnou jít, je výborný pilot, navigátor a parťák do nepohody! Díky Rosťo! D.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz