fotka

Dakar 2016 kořistí Patronelliových

• vydáno: 17.1.2016
  • autor: Matěj Oliva, Foto: ASO, Red Bull

Dakar je za námi a až na odstoupení dvou velkých favoritů (Casale, Sonik) velké drama nepřinesl. Svůj návrat do této soutěže oslavili ve velkém bratři Patronelliové, kteří zkušenou a vyrovnanou jízdou dosáhli prvních dvou míst s velkým náskokem v celkovém pořadí.

Celkově tedy vyhrál Marcos Patronelli pět minut před svým bratre Alejanderm. Tak trochu v jejich stínu skonril Brina Baragwanth, který ztratil už hodinu a 41 minut, ale o své třetí místo musel bojovat až do poslední RZ s Rusem Sergeiem Karyakinem, který za ním zaosal o pouhé tři minuty!

Nejlepší ženou byla Camelia Liparotti na velmi slušném jedenáctém místě se ztrátou přes deset hodin na Patronelliho. Jen o jedno místo za ní dojel nejrychlejší stroj 4x4. Ty smějí mít narozdíl od sportek dvouválcový motor o objemu až 1000ccm. V sedle Ca-amu Renegade jel Boliviec Alejandro Martinez. Do cíle Dakaru letos dojelo 23 čtyřkolek, což je zhruba 50% starujících.