fotka

Kaplice otevřela MMČR Quad

  • vydáno: 6.4.2016
  • autor: Quadrace.cz, Hrubant

V sobotu 2.Dubna byl zahájen letošní seriál mezinárodního mistrovství ČR Quad & Side prvním závodem v jihočeské Kaplici. Před seznamovacími tréninky byla trať dokonale upravená, ale jak již na pískové Kaplici bývá zvykem, rychle se rozbíjí. Startovaly zde dvě čtyřkolkářské kategorie, MMČR quad a MMČR quad veterán, přičemž jeli jako obvykle sloučené. Celkem se na startovní rošt postavilo 16 čtyřkolek. Seznamovací tréninky probíhaly bez problémů a v klidu. Dalším dopoledním programem pak byla kvalifikace. Ta se od minulé sezony jezdí formou závodu na 10 minut+1kolo. Tam si s přehledem pohlídal první příčku Zdeněk Poláček před druhým Jiřím Kašparem a třetím Jakubem Kosteleckým. Na místě čtvrtém se v kvalifikaci objevil první z veteránů Marian Klíč, který všem dostatečně dával najevo, že stále umí pořádně tahat za plyn. Samotný kvalifikační závod již napovídal, jak bude celodenní dění na trati probíhat. Kvalifikace skončila nešťastně pro Honzu Balšánka. Na yamaze se vytrhlo z rámu přepákování zadního tlumiče na jedné z rolet a kvalifikace i celý závod pro něj skončil. Černého Petra si vytáhl Petr Vasiliadis v podobě zřejmě přidřeného motoru na své KTM.

Protože zde startovaly pouze dvě kategorie, bylo více volného času o polední pauze. Hned, jakmile skončila polední pauza a první rozjížďka side, připravovalo se závodní pole na start první jízdy. V předstartovním prostoru si získal pozornost české televize nováček Michal Seňko, pro něhož bylo kaplické klání prvním závodem v MMČR Quad & Side. Holeshot urval Klíč před Poláčkem a Faktorem. Krátce po začátku se ujal vedení Poláček a začal si budovat značný náskok. Dlouhou dobu se na druhém místě objevoval Klíč, než ho udolal Sůsa na svém, nově zbarveném Can-Amu. Přes Klíče se nakonec dostala i dvojice Kostelecký-Kašpar. Tito dva jezdci sváděli po celý čas jízdy tuhé boje o bronzovou příčku. Tu si udržel Kostelecký. Do první jízdy nastoupil i Balšánek s rozlámaným přepákováním, aby alespoň odstartoval za vidinou zisku několika bodů. Co se týče veteránů, na druhém místě se držel Létající dědek Faktor, na kterého útočil Luboš Koníček. Faktor si druhé místo udržel. Zaznamenal jsem technické problémy se zadním tlumičem, které postihly v této jízdě Honzu Záchu na jeho Jawě.

Start druhé jízdy jak přes kopírák. Znovu se na čele objevil veterán Klíč, tentokrát pronásledovaný Sůsou před Poláčkem, Faktorem a dvojicí Kašpar-Kostelecký. Po pár kolech se na prvním místě objevil Poláček, vybudoval si dostačující náskok a po celou dobu rozjížďky si užíval dlouhé lety na Kaplické lavici, kterou skáče jako jediný na čtyřkolce. Zanedlouho překonal Klíče i Sůsa. Za nimi útočil opět Kašpar na Kosteleckého. Z tohoto souboje vyšel vítězně Kašpar a umístil se tak i celkově na třetím místě v kategorii MMČR Quad. O druhé místo ve veteránské kategorii spolu opět zápolili Faktor s Koníčkem. Faktor si pohlídal svou pozici a dojel druhý před třetím Koníčkem. Druhou jízdu nedokončil Zatloukal na svém quadu WSP, jenž zatím moc nenaplnil očekávání všech přihlížejících.

Na závěr musím pochválit perfektní počasí a početnou návštěvnost diváků. Mistrovský seriál pokračuje 23.Dubna v Mohelnici tak si to všichni pečlivě zapište do svých kalendářů a diářů.

Kompletní fotogalerie z Kaplice zde: http://hruby45.rajce.idnes.cz/MMCR_Quad_Side_-_Kaplice_2.4.2016/

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz