fotka

Zdeněk Poláčk - V Čechách mě ještě uvidíte

  • vydáno: 26.7.2016
  • autor: quadweb.cz, Foto: DV Racing Pics

Zatraceně rychlou KTM jste letos v Čechách moc šancí vidět neměli, ale když už to tak bylo, byla vždycky vepředu. Zděněk se letos soustředil hlavně na závody v zahraničí, ale také na maturitu. V rozhovoru jsme shrnuli první polovinu sezony z pohledu našeho nejlepšího reprezentanta současnosti.

Budeme se bavit hlavně o Evropě, ale letos jsi jel třeba i v Kaplici, kde jsi vyhrál skoro rozdílem třídy, baví tě ještě závodit u nás?

Určitě mě to baví, hlavně díky domácímu prostředí a publiku.

Když po roce porovnáš české závody s Evropou, posunuly se české závody směrem dopředu?

Myslím si, že ze strany pořadatelů jdou závody hodně dopředu. U některých je snaha větší u jiných naopak. To však musí být pochopitelné podle toho kolik nás jezdí ať už čtyřkolek tak side.

Ze strany jezdců už je to poněkud horší. Nechci tím říct, že máme špatné jezdce!! Jen si myslím, že dokud naši nezačnou jezdit do zahraničí (Německo, Evropa, Francie apod.) nemají šanci zrychlit. Velkým příkladem je Jakub Kostelecký, který letos odjel několik závodů Mistrovství Německa a Evropy a jeho zrychlení je znatelné každým dalším závodem.

Máš před sebou hlavní část evropské sezony, jaká pro tebe byla?

Velice náročná! Nejen že se oproti loňské sezóně přihlásilo mnohem více jezdců než loni, ale také tratě, na kterých se závody odehrávali, jsou mnohem náročnější. Myslím si, že je pro mne tato sezóna nejnáročnější.

Jakého umístění si vážíš nejvíc, je to třetí místo v Německu?

Jak jsem řekl již několikrát, každé ocenění má pro mne hodnotu!

Před sezonou jsi avizoval změnu techniky, ale zatím stále jezdíš na KTM 505, která měla i nějaký ten technický problém, jak to vypadá s novou mašinou?

Snažil jsem se do této sezóny nastoupit s KTM 450 od firmy Alskom. Neměli jsme však jistotu funkčnosti stroje, ani moc času pro testování, proto jsme se rozhodli jet na stroji jako vloni.

Můžeš už prozradit, na jaké technice tě uvidíme?

Máme rozjednaný Holandský rám WSP, který jsem si letos vyzkoušel a velice mi vyhovoval. K tomu by měli klasicky přijít Reiger tlumiče.

Letos jsi úspěšně odmaturoval a na trénink neměl tolik času, ale na výsledkách to není moc znát, jak to děláš?

Snažil jsem se více zamakat přes zimu a to se díky Filipovi Měchurovi povedlo! Pak už to bylo hlavně o tom se rozjezdit a začít závodit. Učit se bylo podstatně horší a jsem rád, že už to mám za sebou.

Jaké jsou tvoje další plány? Budeš teď mít na čtyřkolky víc času?

Spíš doufám, že ho budu mít alespoň stejně jako se školou. Chtěl by jsem se hlavně věnovat grafickému designu a v tomto oboru začít i pracovat. Každopádně čtyřkolky kvůli tomu nezavrhnu.

Budou tě moci čtenáři ještě letos vidět na domácích tratích?

Pokud vše půjde podle plánu, měl bych se objevit v Jiníně a Kramolíně.

Chtěl bys někomu poděkovat, nebo něco vzkázat čtenářům?

Poděkovat bych chtěl tobě za toto interview, rodině, přátelům, sponzorům a fanouškům, bez kterých by tento sport nešel dělat!

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz