fotka

Last Adventure 2016

• vydáno: 7.11.2016
  • autor: TZ Last Adventure

Extrémní závod čtyřkolek MECHANIX LAST ADVENTURE 2016 je za námi a ukázal, že byl opravdu extrémní. Závodu se zúčastnilo 45 čtyřkolek ve čtyřech kategoriích, cílem projelo 27 z nich. Již první etapa, která se jela v pátek 28. října v noci, ukázala, že závodění na Šumavě nebude snadnou záležitostí. Po slavnostním startu v 19.00 hod. v Nýrsku se jezdci pustili do 1. RZ, která byla situována v prostoru bývalých kasáren. Na této rychlostní zkoušce čekalo jezdce několik prudkých výjezdů a sjezdů, technicky náročná část trati v lesnatém úseku a nakonec umělé překážky z klád a valníku. Potom jezdce čekal noční přesun do areálu bývalého vojenského prostoru na Klenové, kde absolvovali 4. RZ na terénním okruhu. Poslední závodník se do paddocku v Nýrsku vrátil před 22 hodinou.

Druhý závodní den začal II. Etapou a ta opět 1. RZ v kasárnách v Nýrsku v 9.00. Spojovací částí trati se závodníci poté přesouvali na 3. RZ v Pocínovicích, protože 2. RZ v Chudeníně byla pro naprostou nesjízdnost zrušena. 3. RZ v Pocínovicích byla asi nejtěžší částí celého závodu. Prudké výjezdy a technické pasáže v zalesněném terénu si bohužel vybrali svou daň v podobě několika nepojízdných závodních strojů a jedné vážnější nehody kdy bylo nutné vyžádat zásah Zdravotnické záchranné služby. Jezdec Markus Krug, startovní číslo 56, utrpěl středně těžké zranění a v současné době je již po operaci ramene.

II. Etapa pokračovala 4. RZ na Klenové, kde oproti noční etapě jezdci absolvovali 5 kol místo 3 a zakončena byla opět 1. RZ v Nýrsku. Poslední jezdec dokončil II. Etapu v časovém limitu před 12.00 hod. Před startem III. Etapy jury závodu po poradě s jezdci rozhodla o jejím zkrácení, protože náročnost závodu byla velmi vysoká a únava jezdců již začínala být riziková pro jeho bezpečné dokončení. Proto byla v rámci III. Etapy absolvována pouze 1. RZ v Nýrsku. Závod skončil před 14 hodinou a po slavnostním vyhlášení byl oficiálně zakončen v 17 hodin.

MECHANIX LAST ADVENTURE 2016 ukázal, že soutěžní koncept s rychlostními zkouškami je pro jezdce zajímavý a divácky velmi atraktivní. Zkušenosti z prvního ročníku využijí organizátoři z Českého offroad klubu při přípravě seriálu LAST ADVENTURE 2017, ve kterém jsou plánovány 4 soutěže v České republice se zakončením opět v říjnu v Nýrsku. Příznivci terénního motoristického sportu se tedy mají nač těšit.