fotka

Sněžný skokan - Galerie a druhá reportáž

  • vydáno: 21.1.2011
  • autor: Michal Valenta, foto: Ing. Václav Duška

V sobotu 15. 1. 2011 se odstartoval první závod letošního roku na motokrosové trati moto teamu Kuchař. Mořina-Holý Vrch kde se dráha nalézá, je převážně jílovitá, takže po roztátí veškerého bílého (pokladu), se proměnila doslova v bahenní lázeň, musím pochválit veškerou snahu pořadatelů, zejména pana Forejta, který i přes nepřízeň počasí již o týden dříve celé depo závodníků a jejich doprovodu odklidil precizně od sněhu.

A nyní k samotným samotným závodům,

Veliké zklamání zažil divák a nadšenec, který za podívanou cestoval kolikrát z nemalé dálky, když po zhlédnutí startovního pole zjistil, že polovina přihlášených borců chybí, co hůř že chybí závodníci republikové úrovně, na které se všichni těšili no co naplat, počasí těsně před závodem nepřálo a na roštech všech tří tříd se postavili jen ti skalní nadšenci. Ale i těchto opravdu 19 skvělých a do krve bojujících závodníků se postaralo o úžasnou zábavu.

Kategorie 4x4

Na startu se seřadili opravdu řádní pracanti Pavel Nepraš-Yamaha 700,Tonda Krejza-Yamaha 660 a Martin Lysí na stroji Can Am. Největší exhibici zaručeně předvedl domácí Tonda Krejza, který se rozhodl, že místo závodění připraví divákům doslova infarktové stavy, když v první rozjížďce svůj stroj otočí dvakrát po sobě na budku a ještě se rozhodl pod ním zůstat ….snad, aby si neodřel řidítka. Za pomoci organizátoru a tratáku se dostal z pod svého stroje a do druhé rozjížďky nastoupil opět v plné formě, bohužel tentokrát ho zradila technika – přeražený kardan, se postaral o Tondovo poslední(3.místo)ale i tak senzační podívaná pro diváky. Na prvním místě se umístil Pavel Nepraš a na druhém Martin Lysí.

Kategorie Sport

Kategorie sportovních čtyřkolek byla nejpočetnější a Kluci v čele s Filipem Kuklou, který s přehledem vyhrál obě rozjížďky, předvedly výborný závod, první z roštu vystřelil Mrázek, následovaný Vančurou a Vodárkem, z osmého Místa zahájil svojí stíhací jízdu již zmiňovaný Filip Kukla, a nenechal nikoho na pochybách, že při zimní pauze udělal pro svůj stroj i fyzičku opravdu maximum, ale i ostatní závodníci se určitě nelákali, třída 4x2, předvedla pěknou podívanou všem přítomným. 1.místo Filip Kukla, 2.místo Michal Vančura a 3. místo Lukáš Vodárek.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz