fotka

Na Accessu do Afriky

  • vydáno: 25.1.2011
  • autor: Matěj Oliva, Radek Skalický

Cestování se čtyřkolkou do východní Evropy je plné zajímavých tras a terénů a v poslední době je stále populárnější. Má ale jednu nevýhodu, v prosinci je tam zatracení zima. Proto je lepší naložit čtyřkolku a vyrazit do stále ještě exotického Tunisu, jako to udělala parta offroaďáků na přelomu roku.

Sponzor článku: Láká vás dobrodružství na čtyřkolce? http://www.cestoffka.cz

Výprava se skládala ze dvou terénních aut, třech motorek a jedné čtyřkolky. Ale pozor, Radek vyrazil na sportce a ještě s variátorem. Jeho Access už má za sebou dva roky ostrého závodění a dost tvrdého zacházení. Před cestou se jen seřídilo a vyčistilo, co bylo třeba.

Celá výprava dost trpěla nezkušeností s ježděním v poušti, která vedla k pár nepřijemným situacím, jako je zapadnutí auta, nebo špatně odhadnutá cesta. Výprava ale byla v optimistickém duchu a když máte jedno auto rozbité a druhé zapadlé, znamená to silvestrovskou párty uprostřed pouště.

Tunis nabízí mnoho terénů, od šotolinových cest, přes kamenité pláně, až po písečné duny. To všechno se dá s malou sportkou s variátorem v pohodě zvládnout, jen to občas trochu drncá. Jízda v písku každopádně stojí za to a je vidět, že pro expedice nutně nepotřebujete náhon 4x4 a velkoobjemový dvouválec.

No a teď malá bilance na závěr, obě motorky jezdily v poušti bez problémů, Defender utrpěl proražení vany a u accessu došlo k mechanickému poškození předního tlumiče po jednom z nespočtu nárazů do kamení. Jinak nic. Spotřeba se držela i v poušti v rozumných mezích, takže se vše muselo řídit dojezdem motorek.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz