fotka

Le Touquet je za dveřmi

  • vydáno: 25.1.2011
  • autor: Matěj Oliva

V Evropě se jede několik velice výjimečných závodů, které přilákají světové hvězdy, tisíce diváků i zájem médií. Patří mezi ně Erzberg, Romaniacs a francouzský Le Touquet, který se jede už tento víkend na plážích severní Francie.

Cyril Despres

Mezi startujícími se vždy najdou zvučná jména, v minulosti jsme na plážovém šílenství mohli potkat Davida Knighta, nebo dakarského jezdce Yamahy Fretigného. Ani letošek nebude výjimkou a ve startovní listině se objeví jména jako Pichon, nebo Cyril Despres, druhý muž letošního Dakaru.

3 Km rovně a pak doleva

A o co vlastně jde? Závod se jede na tři hodiny, což je v písku dost velká porce. Start probíhá podél moře na dlouhé pláži, zde se srovná okolo 1200 strojů, které vyrazí do závodu najednou. Následuje levá zatáčka do dun, které se říká trychtýř a jeho funkce je jasná. Dál trať pokračuje opět v písku, jsou zde skoky, ostré zatáčky i dlouhé rovinky.

V Sobotu na trati jedou quady a v neděli pak motorky. Předpověď počasí nevypadá špatně, takže se máme na co těšit.

Kdo závod pořádá?

- 60 policejních motorek, z toho 25 v dunách

- 65 četníků, 300 policistů

- 160 hasičů, 75 bezpečnostních agentů

- 180 pořadatelů

- 200 obecních zaměstnanců

- 2 mobilní nemocnice

- 1 lékařské centrum

- 6 center pomoci červeného kříže

- 16 lékařů, 11 zdravotních sester

- 3 vrtulníky

Česká účast

Na Touquet se letos chystá velká výprava tvořená Martinem Liškou a Lukášem Studeným na KTM 505, na které se budou během závodu střídat. Českou účast pak doplní sólista Dalibor Dufek na Hondě 700. Máme se na co těšit.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz