fotka

Le Touquet - den přejímek

  • vydáno: 28.1.2011
  • autor: Matěj Oliva

Máme za sebou 1300 Km v autě napříč Německem a Francií až k západní pláži Le Touquet. U moře nás uvítalo jasné počasí a teploty okolo nuly. První den je ve znamení technických přejímek všech 1500 strojů.

Trať

Trať je postavená v úzkém pruhu písečné pláže Le Touquet. Závod startuje dlouhou tříkilometrovou rovinkou, kterou je možné přejet pouze za odlivu, proto závod startuje v jednu hodinu po poledni. Trať je plná odskoků, rolet a nechybí i velké lavice. Během závodů by se ale měla hodně měnit pod koly pěti set čtyřkolek. Trať má zrhuba 17,5km a čas na jedno kolo by se měl točit okolo dvanácti minut. Na startu bude stát 500 strojů a 800 jezdců (mnoho jezdů jede ve dvojici).

Důkladné přejímky

Přejímky probíhají opravdu důkladně. Fronta strojů je na 4 hodiny a kontroluje se opravdu všechno. Dotažení šroubů, hladina hluku, typ chráničů, přilba, licence, vše je hodně důkladné. Největší hvězdy mají okolo sebe team lidí, kteří se starají o jejich stroje. Ve startovním poli jasnéě vévodí KTM a Yamaha, občas se objeví Honda, Suzuki, E-ATV a W-tec. Martin Liška s Lukášem Studeným z ASP Group racing teamu prošli bez větších problémů a čtyřkolka je zaparkovaná v hlídané zóně. Druhý český stroj měl drobné problémy s hlučností, ale nakonec se i zde podařilo odstranit pár decibel.

Bez kvalifikace

Zítra nás čeká hlavní závod. Bude se startovat ve vlnách po padesáti strojíh s rozestupy 20s. Oproti minulým ročníkům je tu změna v systému kvalifikace, která je zrušena a řazení na start bude pravděpodobně podle čísel. Lukáš s Martinem mají na závod tři střídání na doplnění paliva a výměnu jezdců. Během zítřka se pokusíme upřesnit další informace o závodě.

Další články z rubriky:    Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551

    Warning: file_get_contents(http://motomedia.cz/motodeniknovinkyostatni-redesign.php) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /data/web/virtuals/306600/virtual/www/domains/quadweb.cz/system/content.php on line 4551
    Copyright © 2010-2016 quadweb.cz