fotka

S Martinem Liškou nejen o FMX

  • vydáno: 5.2.2011
  • autor: Matěj Oliva

Ahoj Martine, gratulujeme ti k titulu v Cross Country i k bedně v Quadcrossu! Považuješ uplynulou sezonu za úspěšnou?

Na to kolik jsem jel závodů tak jo. Mrzí mě že v evropských závodech jsem měl vždy smůlu. Ale na území ČR se mi docela dařilo. Cross Country závody mě baví a je to něco jiného než motokros. Určitě tyhle závody pojedu i následující sezonu a budu se snažit udělat co nejlepší výsledky. V motokrosu jsem měl letos smůlu jednou závada na stroji, kdy jsem v Poříčí musel odstoupit z prvního místa. A pak už ztracené body chyběly tak z toho bylo nakonec druhé místo. Snad to bude v následující sezoně lepší…

V Cross Country vypadala sezona na jasnou záležitost, ale v posledních závodech ti Pavel Ulman a Lukáš Studený zle zatápěli, čím to bylo?

Už mi stačilo dojet takýe jsem nechtěl nic riskovat.Udělal jsem tam par chyb ale tato trať se mi moc líbila, byla to pořádná palba a ani nebyla moc náročná spíš bylo náročné si ji celou zapamatovat !!!

Všechny ale zajímal hlavně tvůj souboj s Davidem Tušlem o titul v krosu. Co bys označil za zlomový moment celé sezony?

Zlom přišel s mým odstoupením a ztrátou cenných bodů, které se v motokrosu už blbě dohání. David je výborný soupeř a ke konci sezony když já už jsem trochu vypustil tak on se dostal do skvělé formy a jel pěkně. Doufám že mu to vydrží i tento rok a já si s nim budu moct poměřit síly. Ale myslím si že zrychlí více závodníků např. Studený, Jasanský, Petlach, a snad další bude to zajímavé pro mě a hlavně bude na co koukat.

Jaké máš plány na příští rok? Světem se nesou zprávy o FMX…

Pojedu to samé co loni, teď v lednu jedu závod ve Francii na pláži, kde pojede cca 500 quadů a je to závod na 3 hodiny jedu ho se Studeným, tak jsem na to docela zvědavý, jinak pojedu český mistrák, ITP Essox Cup a když bude čas a peníze nějakou tu Evropu.

Fmx …. Začal jsem skákat ještě se dvouma kamarádama a je to docela zajímavý ale dost těžky a nebezpečný. Motokros bude priorita a freestyle chci mít pro zábavu, možná změním názor postupem času. Chtěl bych se věnovat oboum disciplínam a uvidím jak to vše bude.

Jakou techniku pojedeš příští rok?

Pojedu zase Rko vymyslíme nějaké speciální úpravy, ale zatím to není vše domluvené tak nebudu prozrazovat, nechte se překvapit. Pojedu pod ASP group jako tento rok, a doufám ze budou s výsledkama spokojeni. Byl bych rád, kdyby se mi podařilo sehnat ještě nějaké sponzory protože quady jsou dost finančne naročné, tak snad se mi to podaří.

Co zimní příprava? Zase nějaká Itálie?

Teď je to nějaká ta posilovna, squash, plavání, a tak. Na konci března asi na týden do Itálie. Před mistrakem se trochu připravit.

Jak bys zhodnotil letošní sezonu pohledem na pořadatele? Je něco, co bys vyzdvihl, nebo co se ti naopak nelíbilo?

Myslím si, že všechny závody co jsem jel byly bez problámů, tratě připravené a vše okolo dobře zarizené. Žádného zásadního problému jsem si letos nevšiml, ale stále je co vylepšovat.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz