fotka

ITP Essox Cup - O titulech je rozhodnuto

  • vydáno: 14.11.2010
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Autor, Tereza Kubátová

Jezdce přivítalo na čistě přírodní trati v Defurových Lažanech slunce a příjemné teplé počasí. Závodní dráha, kterou tvořilo posekané kukuřičné pole, meze a lesy byla perfektně připravena na boje o poslední body v tomto atraktivním seriálu Cross Country.

Díky kolizi se sobotním offroadmaratonem byl závod sloučen do jednoho dne s motorkami. Jako první se na start postavili junioři I i II ve společné rozjížďce, do které se startovalo po vlnách. Jezdci jsou velice vyrovnaní a díky tomu, že startují na stejných strojích byly po celou dobu závodu k vidění atraktivní souboje. Trať měli jezdci juniorských kategorií zkrácenou, ale i tak byla nejdelší v celém podniku. Z vítěztví se v bou kategoriích radovali bratři Fischerové, kteří si tak zajistili i tiitul kategorie junior I a Junior II.

Rozhovor u Fischerů

Quadweb: Takže Marku, jsi mistr republiky, jaké to je?
Marek: Nefoť mě, já nejsem fotogenickej.

Quadweb: Zeptáme se tedy raději táty. Co říkáš na letošní sezonu?
Táta: Pro nás byla sezona vynikající. Přes jedno zranění ze závodu v Božeticích a vynechání závodu máme titul v obou kategoriích, lepší už to být nemohlo.

Quadweb: Koukám ale že z titulů máš větší radost než kluci, teď jsem je potkal v depu s míčem.
Táta: Asi máš pravdu.

Quadweb: Jak hodnotíš českou Cross Country pro juniory?
Táta: Byla to první sezona, jezdecké pole se teprve formuje, ale na posledním závodě už bylo kluků hodně a příští rok se to snad ještě zlepší. Je dobře, že tu je závod s atraktivní tratí, který je dobře zajištěný a o kluky se nemusíme bát.

Quad Hobby/ Profi

Dvě populární kategorie tentokrát jely společnou rozjižďku hned po motorkách. Trať byla plná kolejí, ale s tím si plné startovní pole velice rychlo poradilo a jednu kolej po motorce upravilo na dvě. Trať se pro tuto třídu otevřela celá a stálo to za to. Za hodinový závod jezdci zvládli jen osm kol, což svědčí o délce tohoto okruhu. Byl ale hodně rychlý a divákům, které přilákalo slunečné počasí ukazoval četné souboje o pořadí. Nebyla samozřejmě nouze o dramatické okamžiky v technických pasážích, defekty a kontakt při předjížděcích manévrech. Na celkové výsledky si bohužel budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, tak doufám, že vezmete za vděk alespoň fotogalerií.

MČR Quad

Tento závod se pokusím zhodnotit s pozice účastníka. Startovní pole bylo, jak už je v této kategorii téměř tradicí, dost prořídlé. Na startovní čáru jsme se bez větších problémů vešli do jedné řady a průjezd první zatáčky se obešel bez problémů. Na čele se usadil Lukáš Studený, kterého následoval Pavel Ulman a Martin Miřejovský. To už se ale dopředu prokousával Martin Liška, který se tešil na první titul kategorie Cross Country. Mě se podařilo v prvních stovkách metrů tratě prokousávat z posledního místa po startu dopředu a po prvním kole jsem se začal blížit k souboji o čtvrté místo. Bohužel těsnění pod hlavou mé KTM bylo proti, takže jsem musel stroj odstavit a zbytek závodu trávit v roli fotografa. Z vítěztví se nakonec radoval Lukáš Studený, nicméně z titulu mistra republiky se v konečném pořadí radoval Martin Liška. Ke zhodnocení první sezony MČR Cross Country se určitě vrátíme v některém z dalších článků.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz