fotka

ITP Essox Cup odstartoval v Jiníně - velká fotogalerie

  • vydáno: 21.3.2011
  • autor: Matěj Oliva

Jako první seriál offroadových závodů odstartoval sezonu ITP Essox Cup a ADT Cup – závody mezinárodního mistrovství ČR a hobby závody motorek a čtyřkolek. Tento podnik přivítalo údolí tratě v Jiníně, která byla po krátkém návratu zimy opravdu hodně mokrá, takže diváci i jezdci se měli na co těšit.

JuniorI a JuniorII

Pomyslného černého Petra si vytáhly nejmenší quadisté v kategoriích Junior I a II, kteří před sebou měli v brzkých ranních hodinách opravdu náročnou trať, navíc na menších strojích, pro které je zápas s bahnem ještě náročnější. Offroadový potěr se ale jen tak něčeho nezalekl a za vydatné pomoci diváků, rodičů a pořadatelů se podařilo závod úspěšně absolvovat, i když děti v cíli byly díky bahnu navzájem k nerozeznání. V kategorii Junior I se z vítězství radoval Daniel Klíma, v JuniorechII pak Jiří Dauth.

Quad Hobby

Celou „dospělou“ trať v Jiníně okusili jako první jezdci kategorie Quad Hobby, za což jim byli závodníci ostatních kategorií rozhodně vděční. Už v polovině prvního kola nebylo téměř možné rozeznat jednotlivé jezdce díky vrstvám bahna, které na sebe navzájem naházeli. Trať byla díky hlubokému jílu velice náročná a nebyla nouze o zapadnutí, pády do louží a jiné divácky atraktivní situace. Náročné podmínky s sebou nesou bohužel i celou řadu odpadnuvších, nejen pro technické problémy. Pořadí se během celého závodu přelévalo a z vítězství v „královské“ kubatuře nad 400 ccm zvítězil Honza Bažant, ve čtyřstovkách Miroslav Karl.

Přebor ČR

Svou premiéru si odbyl přebor čtyřkolek, který nahradil loňskou kategorii profi. Jezdci tuto změnu rozhodně uvítali a zvýšila se motivace do závodu. Trať pro přebor byla rozhodně sjízdnější, než pro kategorii hobby, i tak ale zůstala hodně náročná a jezdci, kteří viděli cíl s sebou vezli bahno ve váze průměrného spolujezdce. V přeboru na rozdíl od kategorie Hobby startují i pracovní čtyřkolky, které ještě trochu více zkomplikovali sportkám situaci na trati vyjetými kolejemi, do kterých se závodní quady chytaly jako do pastí. Ve čtyřstovkách vyhrál David Buříval a nakročil tak k obhajobě loňského titulu. Ve třídě nad 400ccm vyhrál Michal Záděra, v kategorii pracovních čtyřkolek do 750ccm navázal na výborné výsledky z loňského roku Radovan Šikula a ve „velkých“ pracovních čtyřkolkách byl nejrychlejší Martin Švanda.

Mezinárodní mistrovství ČR

Nejlepší čtyřkolkářům museli čekat na svůj závod až do nedělního odpoledne, kdy měla trať za sebou mnoho jízd a podle toho vypadala. Bahno sice bylo vyházené, ale o to víc byly náročné pasáže rozbité. Do závodu mistrovství byly nově zařazeny i pracovní čtyřkolky, kterých přijelo stejně, jako sportek. Do závodu nejlépe odstartoval Pavel Ulman, kterého ale velice rychle stáhl Martin Liška, který si udržel vedení až do konce závodu a nakročil k obhajobě titulu. Na paty mu v prvních kolech Šlapal Lukáš Studený, který ale odrazil na kamenech kolo a musel do depa, ztrátu se mu už nepodařilo stáhnout a dostal se „jen“ na druhé místo. V kategorii pracovních čtyřkolek, kterou opanovali jen jezdci na strojích Can-am Renegade se pořadí během celého závodu míchalo, vítězně z jízdy nakonec vyšel Josef Hort.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz