fotka

Rozhovor s vítězem Crossracing cupu 2010

  • vydáno: 1.4.2011
  • autor: Matěj Oliva

Postupně Vám představujeme zajímavé lidi ze světa quadů, tentokrát jsme vyzpovídali vítěze populárního mistrovství Moravy.

Gratulujeme k vítězství v neoficiálním mistrovství Moravy. Jak těžká byla cesta k titulu?

Děkuji. V loňském roce bylo opravdu mistrovství ještě neoficiální ale od letošního roku je to již oficiálně pod názvem CrossRacing Cup-mistrovství Moravy čtyřkolek 2011. Dá se říci že celá sezona 2010 probíhala celkem hladce, již ze začátku seriálu jsem zajížděl dobré výsledky a dělal si čím dál tím větší náskok, který sem si již pak jen udržoval. Soupeři mi ale určitě nic nedávali zadarmo a zastoupení startovního pole bylo velice kvalitní, když na některé závody dojeli David Tušl, Lukáš Studený, Jan Klinko, Martin Liška, Jindřich Petlach a další kvalitní jezdci MČR.

V Crossracingu je už opravdu velká konkurence, jak se na závody připravuješ?

To určitě ano, jak sem již víše zmiňoval, závodníků je pořád více a každý pořád zrychluje. Před sezonou se snažím chodit do posilovny a běhat ve volným čase a v sezoně už jen sedím za řidítky čtyřkolky, tak 1x až 2x týdně trénuji na tratích co jsou poblíž například Vážany, Karlín a podobně. A také od letoška na mé vlastní trati co mám kousek za domem.

Jakou techniku sedláš a jaké na ní máš úpravy?

Už několikátým rokem jezdím Suzuki LTR 450, se kterou jsme velice spokojení a letos to není jinak. Suzuki je v základu dost ořezaná a proto je potřeba hodně úprav, prakticky nám po rozebrání seriové ltr 450 zůstal jen rám, kyvka a motor, i když i na něm máme nějaké úpravy. Na čtyřkolce máme dlouhá ramena Houser, delší tyč řízení stejné značky, nášlapy, nárazník a krytí kotouče ProArmor, sedlo quad tech, odpružená řidítka FASST, tlumič řízení precision, tlumiče FOX, kola a gumy ITP, výfuk RP tuning a další drobnosti....

Kolik volného času vlastně quadům věnuješ?

Zavodění na čtyřkolce zabere prakticky veškerý můj volný čas, protože čtyřkolku si chystám na závody sám. Na závodech jsme v sezoně bez mála každý víkend a tréninky také něco zaberou.

Na závody slyším samou chválu, co říkáš na organizace a tratě ty?

Myslím že Marian Klíč dělá pro závody opravdu maximum a snaží se pro jezdce dělat co nejvíce a závody zatraktivnit jak pro nás tak pro diváka a každý rok vymýšlí nějaké vylepšení. Například na letošní rok vznikly nové třídy quadů a jede se celkem 12 závodů což je opravdu hodně na krásných tratích, které patří k jedněm z nejlepších na Moravě, jedeme např. v Mohelnici, Bělé u Jevíčka, Přerově, Vranově u Brna, Kralíně atd., a organizace je skvělá, myslím si mnohdy i lepší než na velkých závodech, nemám tedy co dodat.

Jaké závody pojedeš tuto sezonu?

Chtěl bych se letos účastnit MM ČR čtyřkolek, CRC mistrovství Moravy čtyřkolek a pokud bude volno tak i MMSK a nějaké volné závody.

Koho považuješ za největší konkurenci a jaké jsou tvé cíle?

Myslím si že v letošní sezoně bude velká konkurence a opět se zrychlí, zatím je začátek sezony a proto teď nemůžu říct, kdo bude největším soupeřem, každý mohl přes zimu zrychlit, takže se nechám překvapit. Mé cíle do letošní sezony jsou hlavně obhájit 1. místo na CRC a zajíždět dobré výsledky na MMČR, kde to bude ale letos hodně náročné.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz