fotka

GNCC Steele Creek – Borich poprvé poražen

  • vydáno: 30.3.2011
  • autor: Matěj Oliva, Foto: GNCC

Třetímu podniku nejprestižnější série v cross country kralovali jezdci Can-amu, kteří ovládli nádhernou trať procházející lesem, vodou a loukami hor.

Od začátku závodu bojovali jezdci Can-amu Adam McGill a Chris Bithell především s jezdi Rockstar Makita Suzuki Chrisem Borishem a jedničkou Ballance Racing Yamaha Taylorem Kiserem. V závěru druhého kola dvouhodinového závodu se podařilo McGillovi a Bithellovi vytvořit značný náskok, který vypadal jako rozhodující pro celý závod. Opak byl ale nakonec pravdou a v posledním kole to vypadalo na jeden z Borichových pověstných útoků na vítězství.

Jezdci vjížděli do posledního kola v těsném kontaktu po necelých dvou hodinách ostrého závodu. V jednom z dlouhých sjezdů na Steele Creek ale udělal chybu a pustil před sebe Bithella s McGillem. Bithell si jel pro vítěztví, o které ale přišel v posledním úseku tratě. McGill vyhrál s náskokem čtyř sekund před Bithellem. V celkovém pořadí to znamená snížení Borichova náskoku před Bithellem na pouhý jeden bod. McGill se vítězstvím posunul na třetí místo a na vedoucí příčku ztrácí sedm bodů.

„Je to už dva roky od mého posledního vítězství zde“ řekl McGill, „Mechanik mi v posledním kole dal znamení křičel na mě Break it! Tak jsem ho poslechl.“ Bithell zrychluje závod od závodu a je stále v lepší formě, mohl by v letošní sezóně obhajobu Borichova titulu značně zkomplikovat. “Hned v prvním kole mi přestala fungovat zadní brzda, ale snažil jsem se držet rychlé tempo. Těsně před koncem jsem viděl, že McGill má větší šance a v předjetí jsem mu už nebránil.“

Za zmínku stojí i třída 4x4, kterou ovládli jezdci Can-amu v čele s Michaelem Swiftem. Ve třídě dětí zvítězil již potřetí v řadě Hunter Hurt. Ten po závodě prohlásil, že to bylo příliš snadné, když předjel i některé jezdce vyšších tříd.

Průběžné pořadí XC1

1. Chris Borich Suzuki 76 (2 výhry)
2. Chris Bithell Can-Am 71
3. Adam McGill Can-Am 69 (1 vítězství)
4. Taylor Kiser Yamaha 61
5. Jarrod McClure Honda 52
6. Bryan Cook KTM 43
7. Johnny Gallagher Yamaha 40
8. Donald Ockerman Honda 39
9. Kevin Yoho Yamaha 34
10. Brian Wolf Honda 33

Video

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz