fotka

Odstartovala Desert Challenge

  • vydáno: 6.4.2011
  • autor: Radek Lavička

Ténto podnik je prvním dějstvím šesti dílného seriálu Mistrovství světa v Cross Country. Jsou zde obsaženy kategorie: motocykly, čtyřkolky, automobily a kamiony. Konkrétně startuje 56 motorek, 10 čtyřkolek, 32 automobilů a tři kamiony všechny z Ruské stáje Kamaz v čele ze zkušeným Kabirovem. Největší hvězdou v kategorii motocyklů je bezesporu Marc Coma startující na KTM. V kategorii automobilů nalezneme jména jako: Stephane Peterhansel a Jean Louis Schlesser. Tyto jména jsou zárukou kvalitního obsazení tohoto mistrovství.

První aprílový den byl ve znamení technických přejímek. A nebyly úplně bez komplikací. Soutěžní posádky totiž dostaly své stroje na poslední chvíli a neměly možnost vše odzkoušet. A tak několik posádek bojovalo s technickými problémy. Bylo to trochu začarované, protože před naloděním bylo vše ok a po vylodění nikoli. Například naše posádka Miroslav Zapletal s Tomášem Ouředníčkem spravovali servo na své Toyotě dlouho do noci. Jako další automobilová česká posádka se představila ve složení Jiří Janeček s Evou Vykydalovou známou z českého mistráku.

Další den byl na pořadu Prolog, který je však jenom propagační akcí pro diváky než plnohodnotným závoděním. Vše začíná třetího dubna, kdy se celý soutěžní konvoj přesune do nedaleké pouště, kde proběhne celá rally. Každý den se budu snažit Vám zprostředkovat aktuální dění.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz