fotka

Offroadmaraton Sedlčany

• vydáno: 17.4.2011
  • autor: Offroadmaraton, Foto: Karel Volavý, Martin Švanda a Lukáš Trojan

Slavností potlesk se rozezněl sedlčanskou kotlinou, vítězové všech kategorií čtyřkolek, dětí a juniorů převzali své poháry a věcné ceny, aby se ve čtyři hodiny mohlo vydat na trať celkem 26 aut. Do cíle dorazí v deset hodin večer.

Obří skupina čtyřkolek, celkem 114 jezdců, se na trať vydala krátce před polednem. Proti motorkám je čekala kratší a rychlejší trať bez lesních úseků a na jejich časech se to jasně projevilo. Přes řadu obtíží, technických závad i únavu nakonec nejvyšší ocenění převzal ve třídě mistr Vladimír Novotný (VET), Josef Hort (4x4) a Martin Miřejovský (SP). Ve třídě Pohár to byli Petr Chabina (do 300 ccm), David Brumla (do 500 ccm), Petr Špak (nad 500) a Tomáš Kadeřábek (SP). Nejrychlejší starší junior byl Dominik Škarka.

Závody dětí a mladších juniorů ovládl ve čtyřkolkách Daniel Klíma, vítěz kategorie děti i mladší junioři. V dětských motorkách zvítězil Šimon Kovalovský a v menších juniorech Samuel Lorenc. Výsledky dalších jezdců hledejte v rubrice Výsledky.