fotka

Rumunsko 211

  • vydáno: 11.5.2011
  • autor: r.w.d.

Od 29.4. do 7.5.2011

Sponzor článku: R.W.D. Shop - autorizovaný dealer Arctic Cat http://rwdshop.cz/

Příprava celé akce vypukla již několik týdnu před samotným odjezdem.Odjížděli jsme v pátek 29.4.2011 ve 4:00 hod. Ráno z 3nce směr Rumunsko do vesničky Rovensko vzdálené cca 950km od nás. Cesta proběhla v celku bez problému jen na Slovensku došlo k menší nepříjemnosti,když nás zastavili policajti a chtěli po nás dálniční známku na přívěs o které jsme neměli ani tušení že je zapotřebí.Dostali jsme pokutu a frčeli dále,tak jsme o něco chytřejší,že na Slovensku je třeba dálniční známka jak na auto,tak na přívěs a hlavně pokud nezaplatíš na místě,tak ti odeberou řidičák a vydají ti ho,až po zaplacení na služebně.

Před příjezdem do samotné vesničky Rovensko ještě zastavujeme na benzínce natankovat do kanistrů a mašin. V 19:00 jsme v Rovensku parkujeme auta na již známe místa z loňska a jdeme se přivítat s rodinou Pražákovou. Po cestě jsme všichni unaveni,tak už necháváme vše v autech jen vytáhneme to nejnutnější jdeme se najíst a lehnout si.

V sobotu ráno všichni natěšeni,jak malí kluci sundáme mašiny rychle ještě drobně servisní práce co se nestihli před odjezdem a hurá do hor. Počasí bylo naprosto luxusní,tak někteří jak třeba r.w.d v kraťasech vyrážíme. První den jen kolem po přilehlých cestách a necestách, po ujetých několik desítek kilometrů se musíme vrátit z důvodu proříznuté manžety na Česilovém Kinkuaku ,pak opět vyrážíme…..

Neděle nás,však přivítala ne zrovna vlídným počasím, nás to však neodradilo a vyrazili jsme na dvoudenní výlet na hora Tarcu. Odjíždíme kolem 9:00 hodiny. Diky nepromoku jsme v suchu a počasí nás nijak neomezuje,spíše naopak užíváme si to.Vše jen do doby,kdy v jedné z náročných pasáží Radek CanAm hodil mašinu na bok a trochu si natluče. Radek je však tvrdý chlap sedá na mašinu a jedem dále směr hora Tarca. Těsně před příjezdem pod Tarcu zastavujeme a rozkládáme stany rozděláváme oheň chvíli posedíme a jedem do hajan. Celou noc bubnuje vydatný déšť na stany. V pondělí ráno se probouzíme ne zrovna do pěkného počasí. To však nebyl ten nejvážnější problém, Radek po včerejším pádu oznamuje,že jeho ruka není úplně v ideální kondici a na Tarcu to nedá. Po dohodě sjíždíme do blízké vesnice, kde najdeme hospůdku a Radek zůstává odpočívat.My dále vyrážíme do boje z počasím. Dole pršelo,ale to co jsme zažívali po cestě na vrchol bylo dost bláznivé a z odstupem času bych řekl ,že i docela nebezpečné. Viditelnost od půlky byla z bídou na 3 až 5 metrů a pokud se někdo,někde zapomněl,tak nastal docela chaos najít se bylo docela problém,tak jedem pomalu abychom se viděli, ale i tak máme problém se hledat. Vrchol jsem letos nezvládli končíme odhadem cca 200m pod vrcholem,kde je souvislá vrstva sněhu a místy i půlmetrová. Uděláme nezbytné fotky a jedem zpátky z toho bílého pekla kde bylo -4 °C do toho déšť či sněžení. Sjíždíme zpátky do údolí k Radkovi,který nás čeká v hospodě ,kdo může a má ještě suché věci v kufru se převlíká a vyrážíme z důvodu Radkového zranění po asfaltu do Rovenska,kde počasí naštěstí je trochu přijatelnější,však nakonec vysvitlo slunce.Cesta na zpět dělá nějakých 90km do Rovenska.

V úterý vyrážíme do Gerniku sice tou delší cestou, ale zato horší, tato fráze byla po celou expedici skoro nejpoužívanější,když jsme se bavili kudy pojedeme. Zhruba v polovině cesty do Gerniku nacházíme jednu technickou pasáž,kterou nemůžeme jen tak nechat bez povšimnutí.Ta se ovšem stala osudným Česilovi KQ 750,kdy pří průjezdu jeho mašina se splašila ,jde 2krat přes něj a pokračuje ještě dalšími kotouly dal. Naštěstí to přešlo bez vážnějšího zranění na mašině bylo jen par drobných kosmetických problému.Po vytaženi mašiny frčíme dál. Po příjezdu do Gerniku jsme zavítali do místního pekařství,kde pojíme za neuvěřitelnou cenu. Za to co jsme tam sežrali vypili na 5hlav 470 kč a fičíme dál směr NAD TURECKOU DÍROU,jak přijíždíme objevujeme krásný terén,kde trávíme nějaký ten čas a vyrážíme směr Gernik aspoň tak jsem to měli v plánu,jenže díky mlze jsme někde minuli odbočku a končíme úplně někde jinde ve Svate Heleně. Nebyl to sice žádný velký problém pač po loňských zkušenostech víme,že v Rumunsku i ten nejkratší výlet může trvat několik hodin a proto všichni pořad vozíme spousty benzinu. Sjíždíme tedy do Svate Heleny nabíráme správný kurz a frčíme domů do Rovenska. Chvíli frčíme po asfaltu poté najíždíme na rozbitou polní cestu plnou děr a kaluží po které jedem total kudlu,protože si tento úsek přímo o to říká.

Středa byl servisní den a den odpočinku většina z nás z postele ani nevylezla protože,už první den jsme měli spousty oprav tak potom naštěstí se nám nějaké velké opravy vyhýbaly.

Ve Čtvrtek ráno nám Pražákovi poradili abychom jeli na protější kopec,kde prý před nedávnem stahovali dřevo. Tak to byla ta správná informace a jedem zmíněný směr. Po příjezdu na asfaltku přijíždíme k řece a jak už to bývá,tak nás nic jiného nenapadlo,jen tam do ní vjet. Po chvíli blbnutí Honza YAMAHA 700 se nechal vyhecovat a celou řeku přebrodil potom to přefičel Bobo Yamaha 660 a to nenechalo chladným Česťu Suzuki KQ750 a že to dá taky, ale nedal. Neodhadnul správnou rychlost a směr a netrefil nájezd a vzal ho proud řeky. Chvíli si hrál na plaváčka,než ho to zaneslo na mělčinu pak jsme ho vytáhli vypustili vodu odevšad vysušili a pokračovali v naplánované cestě. Našli jsme zmiňované místo po těžbě zařadili jsme tam jak malí a jak jsme toho mněli plné brýle vyrazili jsme zpátky opět jsme se zastavili u řeky abychom trochu mašiny umyli a to zase pro změnu utopil mašinu Láďa Polaris,ale taky jen tak že po vylití vody z variátoru bylo vše OK a pokračujeme zpátky do Rovenska.

Pátek je posledním dnem před odjezdem a vyrážíme co nejdříve abychom ještě mohli najezdit co nejvíce km.. Po najetí cca 60 km po okolí někoho napadá,že by jsme mohli zajet tam,jak včera,že to tam bylo super.Vyrážíme.Jak dojíždíme zastavujeme, opékáme nějaký ten salám na doplněni sil a frčíme na známé místo. Po zpáteční cestě zastavujeme u jednoho z míst u řeky oplachujeme mašiny,aby byly trochu čisté a jak už to bývá tak Radek CanAm tak dlouho umýval až to umyl i ze vnitř neodhadnul jeden z průletu a stáhnul ho proud a ocitl se po krk ve vodě. Honza Yamaha 700 jak to viděl vystřelil mu na pomoc, ale jak byla zkalená voda neodhadl ve spěchu,kde je ta díra a spadnul tam za nim tak už tam byli dva zaklínění do sebe. Nebylo moc času tak jsme odjistili navijáky na ARCTIC CATu od r.w.d a Polarisu od Ladi a rychle je zahákli a vytáhli na břeh. Bylo jasné,že tyhle mašiny už nastartovat nepůjdou.Házíme je na lano a frčíme rychle do Rovenska,aby se mohli chlapi převlíknout a zahřát . Jak jsme dorazili a chlapi se převlíkli do suchého přišla na řadu nakládka mašin a příprava k odjezdu domu.Vyrážíme směr domov ČR ve 2 hodiny.

Takže tohle jsou ty nejzajímavější události,které se odehrály.Byla jich spousta,ale myslím si,že nejvíc za naši zkušenost a zážitky řeknou fotky!!!

Všem přítomným co tam byli bych chtěl poděkovat za skvělé strávený týden a těším se na další expedici.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz