fotka

Rookie Brian Wolf vyhrál bahnitou Indy 100 GNCC

  • vydáno: 27.5.2011
  • autor: Matěj Oliva, Foto: GNCC

V hodně náročných podmínkách za silného deště a ve spoustě bahna se podařilo Brianu Wolfovi utrhnout své premiérové vítězství v nejprestižnější třídě GNCC. Na stupně vítězů ho doprovodili Chris Borich a Adam McGill.

Nováček v XC1 startuje na stroji Honda, hlavní podíl na jeho výhře měli především klimatické podmínky, které udělaly trať velice náročnou a umožnily mu vytvořit si solidní náskok před oběma favority závodu – Borichem na Rockstar Makita Suzuki a Adamem McGillem na Can-amu. "Je to neuvěřitelné," říká Wolf. "Nemohl jsem uvěřit, že jedu o první místo. Jen jsem doufal, že se mi podaří na špičce udržet a nenastane žádná komplikace. "

Pro Holeshot si v závodě dojel Jeffrey Pickens, byl ale velice rychle pohlcen zbytkem startovního pole. Špatný start měl vedoucí muž celého seriálu Chris Borich, který se musel propracovávat až ze středu startovního pole. Hodně mu to komplikoval déšť, který značně ztěžoval předjíždění. Jeho stíhací jízda nakonec stačila „jen“ na druhé místo, kam se probojoval až v předposledním kole závodu.

McGill k trati řekl: „Bylo to opravdu hodně náročné, měli jsme výborně připravenou techniku, přesto bych některé pasáže bez pomoci asi neprojel, děkuji proto všem, kteří mi na trati pomohli, bylo to opravdu šílené.“

Mězi dětmi skončil druhý celkově a první v 90ccm Charlie Welch (Access DRR), za ním dojel Alyssa Oplinger (Yamaha), který byl celkově třetí.

Celkové výsledky

1. Chris Borich Suzuki 131 (3 vítězství)
2. Adam McGill Can-Am 115 (1 vítězství)
3. Chris Bithell Can-Am 100
4. Taylor Kiser Yamaha 100
5. Bryan Wolf Honda 75 (1 vítězství)
6. Bryan Cook KTM 72
7. Jarrod McClure Honda 72
8. Donald Ockerman Honda 68
9. Kevin Yoho Yamaha 61
10. Jeffrey Pickens Yamaha 51

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz