fotka

Pavoučí nálet na Lago di Como

  • vydáno: 7.6.2011
  • autor: Matěj Oliva, Foto: Matěj Oliva, Tereza Kubátová

V pořadí druhý sraz Spyder Celebration se po loňské úspěšné premiéře v Rakousku přesunul k italskému jezeru pod Alpami Lago di Como. Po loňské účasti jsme ani letos nemohli chybět a na Spyderu RT jsme doprovodili českou výpravu.

Sponzor článku: Čtyřkolky BCE - prodej, servis, E-shop pro stroje BRP http://www.brp-centrum.cz/

Na místo srazu je to z Prahy necelých 900 Km, na které padl celý den. Kromě německých dálnic jsme cestou Spydery protáhly i přes průsmyky v části Alp cestou přes Garmisch a St. Moritz. Lago di Como je dlouhé jezero mezi horami, které je po celém obvodu poseto přístavy a hotely. Trochu jsme doufali, že nás bude čekat i předváděčka Seadoo, ale nakonec zůstalo jen u suchozemských BRP. Ranní příjezd na místo srazu byl tradičně ve velkém stylu, čekal nás moderátor, focení, rozhovory a velké parkoviště kongresového centra se naplnilo tříkolkami z celé Evropy.

Mezi účastníky nechyběly jezdci z Ruska, Makedonie, Černé Hory a mnoha dalších zemí. Nejdál to měl Rus, který dorazil až z oblasti okolo Vladivostoku, samozřejmě po ose, všechna čest. Během srazového dne probíhaly různé aktivity, byla možnost zazávodit si na elektrických motokárách, projet se na ATV (i Ital najednou zbledl, když jsem na Outlanderu XC objel cvičný okruh po dvou) a nechyběly samozřejmě ani jízdy na Spyderech. Populární je také FMX, k vidění byla čtyřkolka a motorka, na sněžný skútr bohužel díky dešti nedošlo.

Na společnou vyjížďku vyrazilo celé osazenstvo srazu, přesné číslo bohužel zatím neznám, ale minimálně 350 strojů zde bylo. Cesta vedla do hor v okolí města Erba. Italové bohužel trochu zahaprovali s organizací a had tříkolek se roztrhal na několik skupin, které bloudily po okolí. No alespoň nebyla nuda. Sraz samozřejmě zakončila velká hostina a představení hybridního Spyderu, ten jsme na vlastní oči mohli vidět jako první a stálo to za to. Hybridní technologie je doplněná zajímavým designem a i když zelené stroje nemusím, tenhle stál za to. V rámci večera byl vyhlášen první účastník, nejvzdálenější účastník, nejlepší přestavba a mnoho dalšího.

Když jsme u přestaveb, zdánlivě neupravitelný Spyder se dočkal hodně zajímavých variací, v čele byl offroadově vyhlížející stroj obutý do úzkých kol s drapáky, samozřejmě v camo barvě. Nechybí mu kryty světel a další nezbytné doplňky, o tom, jak se na něm jezdí se majitel nezmínil. Nejčastěji se na Spyderech upravují blatníky, mění kola, stříkají kapoty. Několik jedinců vyměnilo přední masku za masku ze sportovních motorek. Zkrátka kde je kreativita, jde všechno.

Následující den jsme se Spyderem vyrazili vstříc alpským průsmykům k důkladnému testu, ale o tom někdy příště v samostatném článku.

Video z minulého ročníku

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz