fotka

Todor Hristov - Rozhovor o Dakaru a ježdění v Bulharsku

  • vydáno: 9.6.2011
  • autor: Matěj Oliva

K našemu mikrofonu se občas dostane i nějaký ten zahraniční jezdec, tentokrát je jím Todor Hristov, který si letos splnil svůj velký Dakarský sen, i když závod nakonec nedokončil, zeptali jsme se nejen na Dakar, ale i na techniku a ježdění v jeho rodné zemi.

Máš už se čtyřkolkami hodně zkušeností, jak dlouho jezdíš?

Jezdím od roku 2007, kde se mi hned v první sezoně podařilo obsadit druhé místo v bulharském šampionátu v enduru quadů.

Kdy jsi poprvé pomyslel na start na Dakaru?

V roce 2002 jsem se stal bulharským šampionem v závodech offroadových aut, od té doby se stal Dakar mým snem, který se mi konečně podařilo splnit, i když nakonec v sedle čtyřkolky.

Proč sis vybral Can-am Renegade? Většina jezdců jede dakar na sportovní zadokolce…

Ano, vím, že většina jede na dvoukolkách, ale na Renegadu jsem toho hodně najezdil, vím, že je to výborná čtyřkolka a samozřejmě jen shodou okolností je můj hlavní sponzor importér Can-amu do Bulharska.

Letos jsi Dakar nedokončil, proč?

Po ujetí 4800 km a šesti etapách jsem měl nehodu s zlomil si žebra, dál už se bohužel pokračovat nedalo.

V čem se tvoje čtyřkolka liší od série?

Kromě nezbytností nutných pro dálkové soutěže, jako je kokpit, jsou na mém Renegadu jiné tlumiče, jinak je to série, jedu i sériová kola a variátor, pneumatiky používám Maxxis Bighorn.

A teď něco z jiného soudku, Jsou v Bulharsku populární čtyřkolky? Máte dobrý terén pro jízdu?

Bulharsko je pro čtyřkolky výbornou zemí. Máme hodně dobré závodní šampionáty v enduru, motokrosu, rally a Cross Country.

Je tedy dobrý nápad přijet k vám se čtyřkolkou?

Rozhodně ano, pokud vás zrovna nelákají volné projížďky, můžete zkusit v turistické třídě Balkan Marathon, místa stále jsou. Je to navigační závod napříč Balkánem krásnou přírodou pro pracovní i sportovní stroje.

Jaké máš plány na letošní sezonu?

Po Dakaru jsem už startoval na Rally Tunisie, kde jsem dojel druhý ve své třídě, dalším podnikem bude Rally Albania, pak Evea Rally Raid v Řecku. Chystám se i na Pharaones Rally, která je zahrnuta do světového šampionátu a snad nebudu chybět ani na Dakaru 2012.

Díky za rozhovor a hodně štěstí nejen v závodní kariéře!

Kdo je Todor Hristov

narozen v Silistra přd 42 lety, vystudoval University of Veliko Turnovo. později získal titul na Aristotelově Univerzitě v Řecku. Má 20 let staruo dceru - výkonnou ředuitelku hotelu Troyan Plaza, která hovoří plynně řecky i anglicky. Hristov je jedním z nejlepších offroadových jezdců v Bulharsku do roku 2001, je prvním bulharským offroadovým šampionem v týmu s Aleksandrem Kovaševem a v roce 2002 jezdil ve voze Mercedes G 2.8

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz