fotka

Offroadmaraton Bruntál

  • vydáno: 13.6.2011
  • autor: Kartkarel, Offroadmaraton

Čtvrtý závod dvanáctého ročníku seriálu OffROAD Maraton se jel v sobotu 11. června v Bruntálu na severní Moravě. Absolutně nejlépe si mezi offroadovými vozy vedl Autolive – Offroad team se speciálem do 1000 ccm. Z absolutního vítězství se radovali i motorkář Ondřej Liška z kategorie Mistr Moto E2 a čtyřkolkář Martin Miřejovský jedoucí jako Mistr Quad SP, kteří si nejlépe poradili se zhruba šesti kilometrovou tratí.

Oproti motorkářům, kde se pořadí jezdců na nejlepších pozicích mění, mají čtyřkolkáři své stálé favority z kategorie Mistr Quad SP. Již potřetí v letošní sezoně projel cílem nejdříve Martin Miřejovský (34) z MM Quad teamu. A kdyby nebylo prasklého kola ve Šternberku, mohl slavit počtvrté. „Je to pravda, ale jsem tomu na druhou stranu rád, protože se říká, že první vyhrání z kapsy vyhání,“ reagoval Martin s úsměvem. „V Bruntálu jsem se ze začátku trochu honil s Pepou Brandem, chvilku mi i ujel, protože jsem si spravoval urvanou trhačku, ale pak jsem ho dohnal, předjel a poté, co odpadl, odkroužil jsem tři hodiny a v pohodě dojel do cíle. Velký podíl na tom měl i můj táta, který skvěle ukazoval. “ Výsledek tomu nasvědčuje také: druhý Zdeněk Mucha z ASP Group racing team dojel tři minuty po Miřejovském o vteřinu rychleji než třetí Květoslav Sochor z Galaxybike. Nejlepším starším juniorem na čtyřkolce se stal Lukáš Mařík ze Speedy Company.

Své rozjezdy na jednodušší trati si užili i děti a mladší junioři. Mezi čtyřkolkáři se opět velmi dařilo Filipu Kouteckému z Vype Emu race s.r.o., který byl zlatý v dětské kategorii a stříbrný mezi mladšími juniory. Zde ho porazil jen Lukáš Lataník z 4kolkymorava. Motorky opět ovládl Moto Klub Bezinka Kamýk. V dětech exceloval Šimon Kovalovský a v mladších juniorech Jirka Czeller.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz