fotka

Drama v Újezdě - MMČR Quadcross

  • vydáno: 19.6.2011
  • autor: Matěj Oliva, Quadrace.cz, foto: Ing. Václav Duška,

Mistrák pokračoval v Horním Újezdě a po dramatickém Stříbře se bylo na co těšit, kdo dorazil, nebyl zklamán. Závodilo se opět naplno, třída mistrovství nabrala nové jezdce, stejně jako se měnilo obsazení startovního pole juniorů.

Bohužel díky křížení s akcí Sprintparty se mi nepodařilo být u posledního závodu, takže předám pár zprostředkovaných dojmů a tento článek bude hlavně o fotkách. Nad tratí bylo nebe celý den zatažené, sem tam spadla nějaká kapka, ale nakonec se počasí udrželo a závodilo se na suché trati.

V kategorii nejmenších juniorů už to začíná vypadat podle tabulek trochu nudně, na prvním místě dojel opět Marek Fischer na dobře naladěném Accessu. V obou jízdách předvedl výborný výkon a opět ukázal, že nemá ve startovním poli konkurenci. V Junior II to byl již tradičně souboj Fischer - Klíč, oba kluci jedou letos výborně a mají špičkovou techniku, která dokáže konkurovat i dospělým strojům. V újezdě se nakonec nejvíc radoval Michal Fischer a dovršil rodinný úspěch.

Podle očekávání v této třídě opět dominoval Marián Klíč, který utrpěl vítězství v obou závodech. Druhé místo pak dvakrát a tedy i celkově získal velmi dobře jedoucí Mára Pondělíček, notně povzbuzován vedoucím týmu Pondělíčkem st., který podél tratě byl k nepřehlédnutí a nepřeslechnutí. Místo třetí pak obsadil v obou závodech Michal Vančura. V této kategorie mne nejvíce zaujal souboj dvou postarších pánů - Honzy Rejholce a Jarouška Faktora. V první rundě Honza vodil peloton jezdců dokonce dvě kola za sebou než usoudil, že už se mu tak moc tahat nechce a tři kluky tedy pustil před sebe. Jaroušek měl v této rundě smůlu, když si po výborném startu zašlápl svoji mašinu a propadl se rázem o několik míst vzad. Vše si však vynahradil v druhém závodě, kdy vypálil na prvním místě. Zanedlouho však byl pojet Majdou, Márou a Michalem a na záda mu začal funět Honza Rejholec. Dlouho, předlouho Jaroušek odolával soustředěnému tlaku, nakonec však podlehl a tak Honza obsadil celkově čtvrté místo.

Mistrák byl tentokrát dramatický v obou jízdách, tedy dramatický vždy až za Davidem Tušlem, který tentokrát nenechal nic náhodě a v obou jízdách ujel pro bezproblémové vítězství. Obě jízdy dokončil na druhém místě Martin Liška, který ale v té druhé měl hodně co dělat po kolizi s Lukášem Studeným hned po startu. Lukáš měl problémy i v první jízdě, kde jeho KTM nejela úplně dle jezdcových představ a hodně tak ztratil. Problém měl ale i další z favoritů - Roman Repa, který si tak nezpravil chuť po smůle na italském mistráku. Tentokrát ho zastavila zlomená zadní osa, což samozřejmě znamená stop v závodě.

Další závod nás čeká 16.7. na populární trati v Kaplici.

Průběžné pořadí

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz