fotka

Strike Sport Motoráj Maraton se stěhuje do Rumunska

  • vydáno: 8.7.2011
  • autor: quadweb.cz

Po dvou úspěšných ročnících dálkové rally na český způsob, které se konaly v ukrajinských Karpatech, se soutěž přesouvá do Rumunska, které je – světe div se - v Evropské Unii. Volná místa ve startovní listině stále jsou, takže se pojďme podívat, co vás na letošním maratonu pod křídly Strike Sportu čeká.

Jak jsem již zmínil v předchozím odstavci, Maraton se stěhuje do Rumunska - hory jsou tam stejně krásné jako na Ukrajině, ale odpadá věčné handrkování na hranicích a policejní buzerace s úplatky. Závod bude mít v letošním roce čtyři celodenní etapy. Jejich délka bude mezi 150 a 300 km. Letos nastává změna v systému měření, kdy nebudou měřené celé etapy, ale jen RZ (rychlostní zkoušky) - stejně, jako je tomu ve velkých soutěží typu Dakar.

Rally je pořádána pro motorky a čtyřkolky. U motorek nehraje roli kubatura ani zaměření, svou třídu tu mají jak „ostrá“ endura jako je třeba Yamaha WR, nebo KTM EXC, tak i těžší jednoválcové a dvouválcové motorky, jako je Suzuki Big nebo KTM LC8. I čtyřkolky tu mají dvě třídy a to s pohonem na všechna čtyři, nebo jen na dvě kola.

Navigovat se bude za pomoci klasické rally navigace, tedy kombinace papírového roadbooku a meřiče najeté vzdálenosti, to znamená, že je třeba na stroji mít alespoň nějaký základní držák pro roadbook a funkční počítadlo kilometrů. Ze začátku vypadá navigace hodně složitě, chce to ale jen trochu zvyku. Trať by neměla být extrémně náročná, ale že budete na oběd v depu rozhodně nečekejte. V rumunských horách na Strike Sport maratonu najdete vše, po čem může jezdec toužit. Budou tu dlouhé kamenité výjezdy, rovné úseky šotoliny, bahnité cesty a rozkvetlé louky. Zážitků si tedy rozhodně odvezete celou hromadu.

Na Strike Sport Motoráj maraton se můžete registrovat na webu www.motoraj-rallye.cz , akce se koná 7. – 12.8.2011.

Další články z rubriky:


    Novinky na SKUTRMANIA.CZ
    Novinky na QUADWEB.CZ
    Novinky na OFFROADWEB.CZ
    Copyright © 2010-2017 quadweb.cz